Strona głównaO nasNasi specjaliściNasza ofertaWarsztaty i szkoleniaKontaktPobieranie pliku
Akupunktura
Akupresura
Apiterapia
Aromaterapia
Arteterapia
Astrologia
Biomasaże
Bioterapia
Dieta 5 przemian
Doradztwo życiowe
Egzorcyzmy
Jasnowidzenie
Kręgarstwo
Litoterapia
Magnetoterapia
Masaż aku-limfatyczny
Masaż chiński
Masaż dźwiękiem
Masaż indyjski
Masaż japoński
Masaż klasyczny
Masaż polinezyjski
Masaż tybetański
Medytacje
Numerologia
Psychoterapia
Refleksologia
Świecowanie uszu
Uzdrawianie duchowe
Ziołolecznictwo
Litoterapia

Litoterapia
Ludzie od początku swego istnienia używali kamieni do ozdób i do leczenia.

Energia Życia występuje w całym wszechświecie, przenika kamienie, rośliny, zwierzęta i ludzi naładowując ich ciągle swoimi wibracjami. Kamienie dzięki swej specyficznej przestrzennej strukturze krystalograficznej posiadają określony potencjał energetyczny, promieniujący energią o konkretnej fali i częstotliwości, czyli każdy kamień wypromieniowuje inny typ "energii, jej barwę i niepowtarzalny jej odcień.

Kryształy posiadają szczególne właściwości skupiania i akumulowania w sobie tej energii przez dłuższy czas. Ich moc polega na wtórnym wypromieniowaniu, tej skupionej w sobie energii, w krótkim czasie. Kryształ można porównać z akumulatorem, który pobiera, magazynuje i przekazuje energię. Kryształy akumulują w sobie energię z otoczenia, przez 24 godz./dobę, więc mogą np. w ciągu 15 min. wyemitować tę zakumulowaną w sobie energię o 100-krotnie większym natężeniu niż natężenie energii promieniowania tła. Wzmocniona dawka tego promieniowania działa silnie regenerująco na komórki naszych organów. Jeśli chorobę traktować jako blokady pewnych funkcji organizmu, które powodują, że do chorych organów niedopuszczona jest energia życia o określonych wibracjach, to kamienie mają właściwości oczyszczania blokad z chorych organów, pozwalają energii życia dotrzeć do naszych chorych organów by je zregenerowała. Energia noszonych kamieni intensyfikuje więc ogólne zdolności obronne organizmu, stymuluje układ immunologiczny dodatkową porcją energii życia, wzmacnia siły witalne osób, które cierpią z powodu wyczerpania fizycznego i umysłowego np. spowodowanego pracą ponad 8-godzinną. Energia kryształów działając pobudzająco na system obronny naszego organizmu daje mu wielokrotnie większe szanse na zwalczenie choroby.

Litoterapia obejmuje leczenie za pomocą Kryształów

Jak postępować z kryształami?

Noszenie przy sobie kryształów wywiera pewne skutki uboczne. Kto może je nosić, a kto nie powinien?. W jakich sytuacjach czy warunkach nie powinno się tego robić? Duże jasne kryształy mają tendencję do silniejszego pobudzania czakr, dlatego nie są wskazane dla osób mających nadciśnienie. Nadciśnienie może jeszcze wzrosnąć albo trudniej je będzie utrzymać pod kontrolą. Noszenie dużych nieoczyszczonych kryształów w okolicy serca może pogorszyć stan zdrowia osób mających kłopoty z sercem. Chorzy na białaczkę również nie powinni nosić przy sobie kryształu ani przebywać w pobliżu dużych kryształów przez dłuższy czas. Osoby mające guz lub nowotwór także nie powinny za często nosić kryształów. W przypadku raka, niektóre czakry są już nadmiernie pobudzone, a stała obecność kryształu może je jeszcze bardziej zaktywizować komórki rakowe. Dużych kryształów nie powinny stale nosić osoby mające jakiekolwiek zaburzenia psychiczne. Kobiety oczekujące dziecka powinny pozostawać z dala od wpływu dużej ilości kryształów, zwłaszcza takich, które nie były oczyszczone mogą one bowiem wywrzeć szkodliwy wpływ na płód.

Pierścionki, naszyjniki, talizmany podobnie jak i każdy noszony kamień zanieczyszcza się naszą negatywna lub chorobową i trzeba go co jakiś czas dokładnie oczyścić, żeby mu przywrócić poprzednią moc. Ludzie mający do czynienia z chorymi powinni nosić pierścionek np. z czarnym kamieniem (np. onyks , obsydian) lub zielonym (np. turmalin) na lewej ręce. Zminimalizuje to ryzyko przejęcia chorobowej energii od pacjenta.

Metody oczyszczania kryształów:

1. Oczyszczanie wodą.
Ważnym zagadnieniem, o którym nie powinno się zapominać jest właściwa pielęgnacja naszych kamieni. Sprawa ta ma duże znaczenie dla kryształu jak i dla człowieka. Minerał skupiając na sobie szkodliwą energię z naszego ciała po pewnym okresie czasu oblepiony jest nalotem brudnej energii chorobowej, która w porę nie usunięta tworzy otoczkę zatrzymującą jego witalną energię. Jak każda istota żywa, kamienie nie tylko od zewnątrz łapią kurz, brud itd., ale też zachowują w swoim wnętrzu oddziałujące na nie pozytywne lub negatywne drgania. Bardzo więc ważną rzeczą jest częste oczyszczenie kryształów przy częstym ich noszeniu. Konserwacja jest bardzo prosta, praktycznie dla wszystkich minerałów. Kamienie oraz biżuterię złotą nimi ozdobioną najbezpieczniej jest czyścić za pomocą włosianej szczoteczki np. do zębów, którą lekko moczymy w mydlanej, letniej wodzie. Po czym opłukujemy pod bieżącą wodą i suszymy. Rozładowują się one z brudnej energii tym dokładniej i im dłużej trwa przemywanie ich.

2. Oczyszczanie solą
Dla dokładniejszego pozbycia się bardzo brudnych cząstek energii, możemy kamień włożyć na kilka godzin (np. na noc) do wodnego roztworu soli. Obmywanie kryształu w wodzie z solą ma na celu usunięcie z niego bardzo brudnej chorobowej energii np. nowotworów. Woda bowiem pochłania tę energię, a sól ją rozbija.

3. Oczyszczanie kadzidłem
Gdy czujemy, że powyższe zabiegi nic nie pomogły i nasz kryształ emanuje nadal jakąś negatywną energię to może być to energia poprzedniego użytkownika. Kiedy ktoś dotyka kamień lub bierze go do ręki, przekazuje jakąś część swojej energii psychicznej. Pozytywnie nastawieni ludzie przekazują kryształowi swe pozytywne własności w formie energii. Ale gdy osoba trzymająca kryształ jest pełna gniewu lub nastawiona negatywnie, "wtopi" w strukturę kryształu te negatywne energie. Ostateczne oczyszczanie kryształu można przeprowadzać za pomocą okadzania. Zapalone kadzidełko wydziela swoiste rodzaje energii o zielonym kolorze. Należy do tego celu stosować zioła lub kadzidełka (bez tzw. patyczków) mające silne własności oczyszczające. Proces oczyszczenia kryształu działa szybciej i silniej wtedy, gdy towarzyszy mu odpowiednia intencja. Postępować w ten sposób należy również wtedy, gdy otrzymaliśmy klejnot po osobie zmarłej np. w bólu,

4. Oczyszczanie ziemią
Gdy czujemy, że nasz kryształ emanuje nadal jakąś negatywną energię, należy zakopać kamień w ziemi, i pozostawić tam na miesiąc. Jeżeli nie mamy możliwości zakopania kamienia np. w ogródku, można umieścić kamień w doniczce - wtedy ziemię w doniczce należy wymieniać co tydzień.

Kamieni

Podobnie jak każda istota żywa, kamień wysyła do otoczenia określone wibracje. Wibracje każdego kamienia są różne, tak jak różne są kamienie. Każdy narząd człowieka posiada własny rytm, swą własną indywidualną wibrację, o każdej porze dnia i nocy dominuje pod względem czynnościowym określony narząd i układ organizmu, który może współbrzmieć ze specyficznymi rytmami energetycznymi określonego kamienia. Kamienie są wtedy najkorzystniejsze dla człowieka jeśli stanowią harmonijną całość. Poczucie harmonii z odpowiednio dobranym kamieniem, sprawia, że ręka jakby sama sięga po ozdobę z kamieniem lub po kamień leżący wśród innych. Nasz organizm potrzebuje w tym momencie określonego typu energii emitowanej przez ten kamień, zawierający jej ogromne zasoby? Gdy bezwiednie sięgniemy po niego to już wiemy, że jest potrzebnym nam kamieniem, czujemy jego przyciąganie - przyciąga nas jego energia, na którą zgłasza zapotrzebowanie nasz organizm.

Kolor kamienia Funkcja Oddziaływanie na ciało fizyczne Oddziaływanie na psychikę
Czerwony Ogrzewanie Wzmacnianie, dynamika Odwaga, śmiałość, agresywność
Pomarańczowy Wydalanie Oczyszczanie pocenie, oddawanie moczu, wypróżnianie Entuzjazm, fanatyzm
Żółty Łączenie   (Wyższe) funkcje umysłowe
Zielony Rozbijanie Trawienie  
Niebieski Chłodzenie Powstrzymywanie (Niższe) funkcje umysłowe (myślenie konkretne)
Fioletowy Wszystkie właściwości   Duchowość
Różowy Przyciąganie Łagodzenie Miłość